Sawir to gra osadzona w świecie chylącym się ku upadkowi.
 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Opisy grup

Go down 
AutorWiadomość
Jonathan White
Admin
avatar

Postów : 426
Join date : 06/12/2014

PisanieTemat: Opisy grup   Sro Gru 10, 2014 6:55 pm

Siły DobraPoskramiacz Ciemności:
Idealnie dostosowane stworzenie do panujących warunków w podziemiach. Płynie w nim młodzieńcza i buntownicza krew przodków. Działa z ukrycia i jest mistrzem w tworzeniu magicznych pułapek. Zna dokładnie podziemia jak swoją własną kieszeń i zwinnie się w nich porusza.
Ma dar poczucia humoru, nieważne w jak bardzo złej sytuacji się znajdzie. Uparty w swoich czynach i odważny, zazwyczaj obdarzony dużą charyzmą. Potrafi się bawić, jak i dobrze się zorganizować na grupowe wypady na powierzchnię. Jest święcie przekonany, że zwołanie odpowiedniej ilości wojowników i wskrzeszenie w nich ducha walki jest połową sukcesu w wygraniu tej odwiecznej wojny.

+ Moc wrodzona: Fala uderzeniowa - silna fala uderzeniowa działająca w promieniu kilkudziesięciu metrów. Ograniczenie trwa do trzech postów.

Strażnik Wiedzy:
Strzeże wszelkich zasad moralnych spisanych w księdze. Głosi się jako światłość i uważa, że jest utrzymaniem wiedzy wśród swoich braci. Jest dumnym sawiryjczykiem i ostrożnym, dlatego też rzadko jest wmieszany w jakąkolwiek wojnę. Preferuje ukrywanie się w podziemiach. Jest mistrzem w magii.
Znaczna większość Strażników Wiedzy to od wieków żyjący sawiryjczycy obdarzeni długim żywotem. "Stara krew" i konserwatywne podejście do życia sprawiło, że odizolowali się od reszty swoich braci. Te czynniki wpłynęły, że stali się zapatrzeni w siebie i nie uznają niczyjej racji. Na powierzchnię nie zaglądali już od bardzo dawna, a wytresowanie nowych, młodych Strażników Wiedzy w rygorystycznych warunkach im nie wychodzi. Większość z nich woli z ciekawości zajrzeć na powierzchnię i już nigdy nie wrócić.

+ Moc wrodzona: oślepienie - oświeca przeciwnika... aż za bardzo. Moc działa przez dwa posty. Można użyć po czterech postach.
+ Bonus do wybrania jednej dodatkowej, dowolnej mocy

Przyjaciel Natury:
Nauczył się żyć ze zwierzętami, nie tylko z tymi zamieszkującymi podziemia, ale również z tymi na powierzchni. Matka Natura traktuje go z ulgą. Przyjaciel Natury zaś delikatnie podchodzi do tego, co żyje. Jest najbardziej dziki i wygląd, mimo że podobny do człowieka, jest bardziej zwierzęcy.
Życie wśród natury nauczyło go życia w samotności, przez co ciężko mu obdarzyć zaufaniem kogokolwiek. Mając wybór zaprzyjaźnić się z człowiekiem, a ze zwierzęciem, wiadome jest, że wybierze tę drugą opcję. Jest szybki, zwinny, jego słuch jest wyostrzony i przede wszystkim jest wojownikiem finezyjnym. Lubuje się w walce na dystans lub w walce na krótkie noże (albo jedno i drugie).

+ Moc wrodzona: poskromienie zwierzęcia - dowolne zwierzę służy Przyjacielowi Natury do końca życia. Towarzyszy mu cały czas, nie odstępuje go na krok. Dla tej mocy nie ma konkretnego ograniczenia. (zmiana ograniczenia nastąpiła 15.01.2015)

Górski Wicher:
Istota ta zachowała swoją pierwotną fizyczność. Górski Wicher jest najbardziej podobny do człowieka, ale z charakteru dawno porzucił buntowniczość i egoizm. Należy do grupy, która wybrała mieszkanie w śnieżnych górach u boku smoków, które ledwo utrzymują się w tej erze przy życiu. Podobno pomagają sobie nawzajem.
Jednakże to już odległa przeszłość i Górski Wicher wspólnie zamieszkuje Podziemia, choć wciąż ich towarzyszami są smoki.

+ Moc wrodzona: oswojenie smoka - Smoczy towarzysz to nie przelewki. Ich relacje nie polegają na relacjach właściciel-sługa, ale raczej jako dobrzy znajomi. Smoki nie są tutaj potężnych rozmiarów (na czterech łapach sięgają do dwóch metrów). Dla tej mocy nie ma ograniczenia, ważne, żeby smok miał istotną słabość i nie był przesadzony w sile. (zmiana ograniczenia nastąpiła 15.01.2015)

Siły ZłaPożeracz Uczuć:
Piękny i urokliwy z wyglądu, o brzydkich zamiarach. Brzydkich w różnych tego słowa znaczenia, ponieważ lubi wszelkiego rodzaju zabawy. Karmi się pozytywnymi uczuciami, a napaja się cudzym strachem.
Szczyci się tym, że jego charakter jest obleśny i zepsuty. Być może można doszukiwać się w nim jakiejś cząstki człowieczeństwa, ale oni, jak i również reszta upadłych, wolała ją porzucić. Pożeracz Uczuć jest nienawistną postacią, przepełniona żalem do swojego poprzedniego życia, zanim zaprzedała swoją duszę. Większość czasu spędza na zabawach, torturowaniu podziemnych oraz w karczmach, przy alkoholu i różnego rodzaju używkach naturalnych.

+ Moc wrodzona: odebranie świadomości - chwilowe odebranie świadomości przeciwnikowi wynikające wyssaniem z emocji. Trwa dwa posty. Można użyć po czterech.

Gadzi Iluzjonista:
Mistrz manipulacji, sączenia jadu w swych słowach oraz wywoływania lęków i wytwarzania iluzji. Posiada namiastkę wiedzy o czarnej magii. Również został obdarzony pięknem, kuszącym na tyle, że przyciąga uwagę niewinnych.
Również jak Pożeracz Uczuć, jest to postać przepełniona nienawiścią i żalem do świata, jak i do samego siebie. Iluzjoniści są zadufani w sobie i pewni swoich nowych umiejętności, którymi zostali obdarzeni i nie wahają się ich używać, a nawet nadużywać, by zwyczajnie się przechwalać. Lubią udowadniać swoją siłę. Są często aroganccy, chamscy, nieprzewidywalni a nawet niepoczytalni, zdolni do wielu czynów.

+ Moc wrodzona: Hipnoza - na jeden post jest w stanie wprowadzić przeciwnika w stan hipnozy i poszperać w jego umyśle, a nawet zrobić niezły bajzel. Może pozmieniać nawet najmniejsze, nieznaczące wspomnienia, co i tak wymaga dużego talentu. Można ponownie użyć po czterech.

Mroczny Kapłan:
Opiekun księgi okultystów. W jego głowie znajduje się jej cała wiedza. Jest mistrzem w czarnej magii i zna wiele zaklęć.
Krąży pogłoska, że Mroczni Kapłani to urodzone demony, a ich ciało są używane jako naczynie. Jednakże niektórzy członkowie tej grupy to niegdysiejsi Strażnicy Wiedzy, łatwo zwodzeni urokami Pana.
Mroczny Kapłan lubi udowadniać swoją potęgę mocy. Jest narcystyczny, nie przyjmuje do siebie niczyjej racji, celowo ignorują i celowo bywają ignoranccy, a wszystko to podkreśla ich stoicki spokój, który jeszcze bardziej wyprowadza rozmówców z równowagi.

+ Bonus: wybór dwóch dodatkowych mocy

Żarłacz:
Najbrzydszy, głupi i okrutny w swoich czynach jak i z wyglądu. Jest najmniej inteligentną jednostką, ale sprzedała swoją duszę w zamian za siłę i brutalny wygląd demona. Niektórzy z nich zapominają swój pierwotny wizerunek i zostają w tej postaci.
Żarłacze to mimo wszystko najcenniejsza broń w walce. Jednakże od czasów, kiedy wszystko zamilkło i na żadną walkę się nie zapowiadało, oni rozbiegli się w swoje własne ścieżki. Są obdarzeni długim żywotem, a czasem wybrali klątwę wieczności. Są o wiele silniejsi fizycznie niż którakolwiek z ras. Łatwo wywołują spór między sobą i między innymi upadłymi.

+ Moc wrodzona: zamiana w demona. Przemiana jak i odmiana niesie za sobą poważne skutki. Podczas tej bardzo długiej czynności zachodzą bolesne zmiany w organizmie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://sawir.forumpolish.com
 
Opisy grup
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sawir PBF :: -
Skocz do: